Kadınların Sayfası

2 Renkli Küçük Burgulu Bebek Yeleği Tarifi. 4 yaş

Malzemeler:Beyaz bebe yünü Sarı bebe yünü 3 numara şiş Düğme Yapılışı:Sarı önümüz 47 ilmekle başlanır.Ön pat için 6 ilmek haraşo , 1 düz ,1 ters , 6 düz (burgu için) ,1 ters ,1 düz , 31 ilmek haraşo şeklinde örülür.

Burgularımızı 3 ilmekle yapacağız.Yani 2 ve 1 ilmeği yer değiştireceğiz.Ön 22 diş haraşo olunca yaka kesimine başlayalım.
Yaka kesimini 23 ve 24 ilmeği birden örerek keselim.

Yakada tek tek 20 ilmek keseceğiz.Koltukta 5 ilmek keselim.22 ilmekle omuzları örelim.Arkayı 70 ilmek başlayalım.Arka haraşo olarak örülecek.Koltukta 3 er ilmek keselim.Düğmelerle önleri birbirine dikelim.

Çiçek Süslemeli 3 Düz 1 Büz Örneğinde Çocuk Yeleği Tarifi. 3 yaş

Güzel kızlarımıza çok yakışacak hoş bir model.Malzemeler:Kırmızı bebe yünüBeyaz bebe yünü3 .5 numara şiş Düğme 1 numara tığYapılışı: Ön için kırmızı ipimizle 35 ilmek başlayalım.

İlmeklerimizi 10 haraşo, 1 artma, 3 ilmeği birlikte örerek eksiltme, 1 artma, 3 haraşo, 1 artma, 3 ilmeği birlikte örerek eksiltme, 1 artma, 3 haraşo, 1 artma, 3 ilmeği birlikte örerek eksiltme, 1 artma, 10 haraşo olarak örelim.

Örgünün arka yüzünde tüm ilmeklerimizi ters olarak örelim.4 sıra ara ile örneklerimizi yapalım.16 örnek olunca 1. Ve 3. Örneği düz olarak örelim.

Ortadaki örneği 21 örnek yapalım.Koltuk kısmında beyaz ipimize geçelimKoltukta 6 ilmek keselim.Yaka da tek tek 11 ilmek keselim.Arkayı beyaz ipimizle 63 ilmek başlayalım.

İlmeklerimizi kenarlarda 18 haraşo olarak örelim.16 örnek olunca 1. Ve 5. Örneği düz olarak örelim.19 örnek olunca 2. Ve 4. Örneği düz olarak örelim.Tam ortadaki örneği 22 örnek yapalım.

Koltukta 5 ilmek keselim.Yeleğimizin etrafına oya yaparak süsleyelim.Örneklerimizin bitiş yerlerine çiçek işleyip süsleyelim.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadınların Sayfası