Kadınların Sayfası

Tığ İşi Kelebek Havlu Kenarı Modeli Nasıl İşlenir?

Gerçekten çok şeker çok şirin bir oya çalışması olmuş. Tabi aynı zamanda yazmalarınızı için de bu oyayı işlemeyi düşünebilirsiniz.

Çünkü diğer havlu kenarlarına nazaran oldukça farklı bir model olmuş. Hem yapım tekniği ve hem tasarımı bu farklılığını ortaya koymakta.

Tığ İşi Kelebek Havlu Kenarı Modeli Nasıl İşlenir?

Çimen oyası 3 adet zincir çekilip kapatılarak yapılmıştır. İki motif arası için toplamda bunlardan 11 adet çalışılmıştır. Ardından da kelebeklerin zeminini oluşturacak motifin yapımına geçilmiştir. Bunun içinde ilk önce 11 adet zincirle bir yuva oluşturulmuştur. Bu yuva içerisine de ortasında 6 zincirli bu yuva olacak şekilde sık iğneler çalışılmıştır.

Kelebek havlu kenarı modeline ismini vermiş olan kelebek motifleri ise biraz detaylı bir yapılışa sahiptir. İki aşamadan meydana gelmiştir. İlkinde mor renkle kanatları, ikincisinde ise beyaz ile antenleri oluşturulmuştur.

Bilindik tığ tekniklerinden zincir, tırabzan, sık iğne ve örümceklerle çalışılmıştır. Her iki kanadın ortasında yer alan alt alta iki sıra, tığa ilmek toplanıp sonrasında içerisinden ilmek geçirilerek yapılmıştır. Örümcekler ve pimpirikler de antenlerinde kullanılmıştır.

kaynaklar https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadınların Sayfası