Kadınların Sayfası

Çamaşır Makinenize 2 Kaşık Şeker Eklerseniz

Çamaşır Makinenize 2 Kaşık Şeker Eklerseniz..Perde ve tüllerinizin ilk günkü beyazlıklarına kavuşmasını istiyorsanız, yıkama suyunun içine iki yemek kaşığı toz şeker ekleyin. Beyazlıklarına hayret edeceksiniz..

1. Karbonat: Deterjan gözüne 2 çorba kaşığı karbonat koyun ve normal yıkama ayarlarında çalıştırın. İsterseniz karbonatı yıkama esnasında da atabilirsiniz. Perdenizin normal yıkadığınız dan daha farklı bir şekilde temizlediğini görünce gözlerinize i-nanamayacaksınız. Evde karbonatınız yoksa üzülmeyin, karbonat yerine kabartma tozu’da kullanabilirsiniz. 2. Bulaşık Makinesi Deterjanı:

Bilmeyenleriniz buna hiç anlam veremeyebilirler, fakat bulaşık makinesi detarjanının perdelerde verdiği etkiyi görenler ve bu yöntem ile perdelerini beyazlatanlar oldukça fazla! Fakat şu detayı da geçmek istemiyorum ki bulaşık makinesi detarjanı kullananlardan bazıları, bulaşık makinesi detarjanının kireçleri çözme özelliğinden dolayı bu yöntemi kullandıklarında, çamaşır makinelerinde ki kirecin sökülmesi nedeniyle kirecin perdelerine yapıştığını belirtmişlerdi. Bu detayı atlamayalım ki doğru bilgiler ile yolumuzu devam edelim.

Ben bulaşık makinesi detarjanını kullandım ve oldukça beğendim. Kireçlerin sökülüp perdeme yapışması gibi bir durum söz konusu olmadı, fakat sizde olmayacağı anlamına gelmez. Bu nedenle başta uyarmak istedim. Bu sorunu yaşayan beş parmağı geçmese de daha sonra verdiğimiz bilgilerden dolayı s-orun y-aşayıp bunu söylememişlerdi demenizi istemediğimden bu detayı da ekledim, gerisi size kalmış.. Tableti direk çamaşırların arasına koyarak yıkamayı gerçekleştirebilirsiniz.

3.Şeker: 2,3 adet küp şekeri yine çamaşırlarınızın arasına katarak güzel bir s-onuç elde edebilirsiniz. 4. Sirke: Sirkenin temizlik anlamında birçok yerde kullanıldığını bilmeyeniniz yoktur. Fakat perdelerde kullanmak hiç aklınıza gelmemişti değil mi? Bir miktar Sirkeyi detarjan gözüne koyun ve s-onucu gözlerinizle görün. 5. Soda: Sodayı kullanma yöntemi biraz uğraştırıcı olsa da s-onuç mükemmel oluyor.

Perdeyi koyabileceğiniz tarzda bir kabınızın olması gerekiyor, daha sonra üstünü geçecek kadar su koyuyor ve sodayı üstüne boşaltıyorsunuz. 1 gün boyunca beklettikten s-onra perdenizi normal olarak yıkıyorsunuz ve s-onuç mükemmel! Bir bayan soda yöntemini denediğinde; Perdemi yeni yıkamıştım, makineden alır almaz geniş bir kovanın içerisine tekrar attım su ve sodayı ekleyip 1 gün beklettim. S-onuca ulaştığımda gözlerime inanamadım demişti. Daha yeni yıkadığı perdesinin geride bıraktığı kirli suyu görünce gözlerine i-nanamıştı. Bu nedenle bu yöntemi de denemenizi tavsiye ederim.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Kadınların Sayfası