Kadınların Sayfası

  Oktay Usta nerede? Şimdi ne yapıyor!

   Oktay Usta nerede? 15 Temmuz d-arbe girişiminden önce sıkı bir Fethullah Gülen yandaşı olan Oktay Usta, d-arbe girişiminin ardından k-ayıplara karıştı. Oktay Usta Samanyolu kanalı kapatıldığında ekrana çıkıp g-özyaşları d-ökmüş, F-etö’cü işadamı Akın İpek’in şirketlerine el konulduğunda onlara destek gösterilerine katılıp yemekler dağıtmıştı. D-arbe ile birlikte 180 derecelik bir dönüş yapmaya niyet etmiş s-onrasında ise k-ayıplara karışmıştı.

   F-etö’nün kanalı Samanyolu TV’de uzun yıllar yemek programı yapan aşçı Oktay Usta, F-etö d-arbe girişiminin ardından adeta buhar oldu.

   Kamuoyunda Oktay Usta olarak bilinen Oktay Aymelek, bir dönem reyting rekorları kıran programlara imza atıyor, kitapları çok satıyordu. F-etö kanallarının k-apatılması sırasında Samanyolu’nun c-anlı yayın konukları arasında Oktay Usta da vardı.

   Gö-zyaşlarına b-oğulan Oktay Usta, şöyle konuşmuştu: “Hep A-llah’ın adıyla bu işe başladık. D-uamı ederken, vicdanlı olan düğmeye basmaz diyordum, vicdanlılar kalmamış. Böyle bitmemeliydi. Güzel bir sofra kurulmadan mutlu yuva olur mu? Bir bayan bana, ‘Yuvam y-ıkılmak üzereydi, A-llah senden r-azı olsun. Senin yemeklerinle yemek yapmayı öğrendim. Yuvamı k-urtardım’ dedi. Bunlara ulaşamayacak mıyız.”

   Oktay Usta, Koza İpek Grubu’na k-ayyum atanması s-onrasında kanal binası önüne gelerek destek verdi. Oktay Aymelek, vatandaşlara dağıttığı “demokrasi pilavı” ile gündeme geldi.

   2015 kasım ayında Oktay Usta’nın adı bir kez daha gündemdeydi. Samanyolu tv’nin kapatılmasıyla işsiz kalan Oktay Aymelek, İşkur’a işsizlik başvurusunda bulundu. İşsizlik başvurusu yapan Oktay Usta şunları söylemişti: “İŞKUR’a başvurumu yaptım. 2 senedir hiç aklımıza gelmeyen işler başımıza geliyor. Herkes ne oldum diye değil ne olacağım diye düşünmek z-orunda. Benim düne kadar işsizlik sigortasına başvuracağım aklıma gelmezdi. Ama unutmayalım yarın ne olacağını sadece A-llah bilir. Hiçbir şeyin garantisi yok. Mevkilerin, rütbelerin bir önemi yok. Bugün işçi h-akkımı kullandım ve sadece bu a-nı yaşadım.”

   Ancak Oktay Usta h-akkında ç-arpıcı bir ayrıntı çok geçmeden ortaya çıktı. Sabah gazetesinde yer alan h-aberde Oktay Usta’nın işsiz olmadığı Doğan Grubu’nda Posta gazetesinde yemek tarifleri yazdığı belirtiliyordu. Yine gazetenin h-aberinde Oktay Akmelek’in Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı Bağ-Kur’lu olduğu belirlendi. Belgede; Akmelek’in 20 Aralık 2012 tarihinde İstanbul Üsküdar’da bir reklam ajansı kurduğu ve ajansın faal olduğu belirtiliyor.

   Sıkı bir F-etö yandaşı olan Oktay Usta d-arbe girişiminde 180 derecelik bir dönüş yapmaya niyet etti. Bunun için de 15 Temmuz d-arbe girişiminden bir gün s-onra 16 temmuzda Türk bayrağını twitter sayfasından paylaştı.

   17 Temmuzda iki paylaşımda daha bulunan Oktay Usta, o tarihten sonra twitter sayfasını hiç kullanmadı. D-arbe girişiminden kısa bir süre s-onra ismi gözaltına alınacaklar listesinde dolaştı, ancak herhangi bir gözaltı olmadı. Bir dönemin fenomen yemek ustasını gören bilen yok. Yoksa 1 yıl önceki söylendiği gibi Posta gazetesinde yazmaya devam ediyor mu? Sahiden de Oktay Usta nerede?

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ