Kadınların Sayfası

  Akciğer Ka-n-se-rin-in En Sinsi 9 Belirtisi

   Dünyada ve ülkemizde hızla yaygınlaşan akciğer kanseri erkeklerde prostat, kadınlarda ise meme kanserinden sonra en sık görülen ikinci kanser türü olarak tanımlanıyor. En korkutucu kanser türleri arasında ilk sıralarda yer alan bu kanserin en sinsi 9 belirtisini Doç. Dr. Serkan Keskin açıkladı..

   Hem erkeklerde hem de kadınlarda en sık ölüm nedeni olan akciğer kanseri sinsi bir şekilde ilerleyerek çoğu zaman hiçbir belirti vermemektedir. Birçok kişi akciğer kanseri olduğunu, başka bir hastalık sebebiyle akciğer röntgeni çektirdiğinde öğrenmektedir.

   Bu belirtilere özellikle dikkat edilmelidir Sürekli nefes darlığı ve hırıltılı solunum Geçmeyen ve giderek artan öksürük, kanlı balgam

   İştah kaybı ve kilo kaybı Göğüs, sırt, omuz, kürek kemiği, kol ve bacak ağrısı Ses kısıklığı Yutma güçlüğü Göz kapağında düşme

   Tekrarlayan enfeksiyonlar Parmaklarda çomaklaşma İçme suları bile

   Genetik faktörler, asbest, radon gazı, hava kirliliği, içme sularında bulunan yüksek düzeydeki arsenik madde nedeniyle risk altında bulunan kişiler ise hayat şartlarını düzelterek bu riski en aza indirebilir.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ