Kadınların Sayfası

  İSTANBUL’DAKİ DEPREMLE İLGİLİ! VALİLİKTEN AÇIKLAMA! AFAD’DAN ARTÇI UYARISI!

   Kent genelinde hissedilen bir deprem oldu. AFAD: 5.8’lik deprem saat 13:59’da Silivri açıklarında oldu. İstanbul Valiliği: Meydana gelen deprem sonrasında saat 14.20 itibariyle ilimizdeki AFAD, AKOM, 112, 155, 156 i-hbar hatlarına herhangi bir hasar i-hbarı yapılmamıştır açıklamasında bulundu.

   Merkez üssü Marmara Denizi Silivri olan 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 13.59’da merkez üssü Marmara Denizi Silivri olan 5.8 büyüklüğünde deprem oldu.

   Depremin yerin 6,99 kilometre derinliğinde oluştuğu ve Silivri’ye uzaklığının 21,68 kilometre olduğu belirtildi.Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi de depremin büyüklüğünü 5.7 olarak açıkladı.Deprem, İstanbul ve çevre illerde hissedildi.

   VALİLİK’TEN AÇIKLAMA
   İstanbul Valiliği: Meydana gelen deprem sonrasında saat 14.20 itibariyle ilimizdeki AFAD, AKOM, 112, 155, 156 ih-bar hatlarına herhangi bir hasar ih-barı yapılmamıştır.

   AFAD’DAN ARTÇI UYARISI
   AFAD depremin ardından, “4,5-4,6 gibi bir artçı beklenebilir” açıklamasında bulundu.

   Yıldız Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Şükrü Ersoy ise şu bilgileri verdi:

   ”Çok Kuvvetli hissettim ama çok kısa sürdü. 5,8’lik bir depremin enerjisi yer kabuğunu da kırabilir. Kırsal kesimlerde h-asar da verebilir. Silivri çevresindeki kötü yapılar etkilenmiş olabilir. 4,6 büyüklüğündeki deprem kuzey Anadolu fayının tam üstündeydi ama bu da Silivri açıklarında olduğu için büyük ihtimalle aynı fay üzerindedir. 5.8’lik bir depremin olması biraz endişelendirdi beni açıkçası bir bilim insanı olarak. Öncü mü yoksa müstakil bir deprem mi bunu bilme şansımız yok. Ama bağımsız bir deprem ise giderek küçülmesi lazım ama daha büyüğü gelmez diyemeyiz.”

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ