Kadınların Sayfası

  Öyle Bir Şey İcat Etti ki Milyonlarca Kadının H-ayatını Kurtardı

   Kanser . gov. tr’de belirtilenlere göre h-ayatları boyunca her 8 kadından 1’inin m-eme k-anserine yakalanma ri-ski varmış. 1989’dan itibaren m-eme k-anserinden h-ayatını k-aybeden kadınların oranı giderek azalsa da m-eme k-anseri hala kadınlar için çok büyük bir r-isk oluşturuyor.

   M-eme k-anserinde erken teşhis çok önemli. 18 yaşındaki Julian’ın annesine de o henüz 13 yaşındayken m-eme k-anseri t-eşhisi koyuldu. Annesini k-aybetme k-orkusu çocuğu giderek sarmaya başlamıştı. Julian Rois Cantu, bulduğu özel bir sütyen ile m-eme k-anserinin erken t-eşhisi konusunda harika bir adım attı. Belki de şimdi milyonlarca kadının h-ayatını kurtaracak.

   Julian Rois Cantu, annesiz y-aşayacağı k-orkusuna kapıldığında henüz 13 yaşındaydı. Julian, “Çok geç teşhis edildi. Annemin iki g-öğsü de alındı ve neredeyse h-ayatını k-aybediyordu” dedi.

   Neyse ki Julian’ın annesi k-anserle olan s-avaşını k-azandı. Ancak iki göğsü de alındı. O sırada Julian’ın aklına harika bir fikir geldi .Julian 17 yaşındayken, milyonlarca kadının h-ayatını k-urtaracak olan Higia Technologies isimli şirketini kurdu.

   Julian, kurduğu şirkette m-eme k-anserini erken t-eşhiste yardımcı olacak bir sütyen üretti. 200 sensörü bulunan sütyen kadınların g-öğüslerinde meydana gelen değişiklikleri gösteriyor.

   Bir uygulama sayesinde de kadınların g-öğüslerinde meydana gelen değişiklikleri görebiliyor. Julian 18 yaşında olmasına rağmen milyonlarca k-adının h-ayatını kurtarabilecek bir buluşa imza atmış. Umarız ki buluşundan bütün kadınlar h-aberdar olur ve olası m-eme k-anseri r-iski erken t-eşhis edilir.

   loading...
   BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ

   site ekle